סודות הסטיילינג האישי

מבנה גוף

 

אנחנו הנשים מגיעות במגוון צורות וגדלים, כל אחת מאיתנו מיוחדת במינה ושונה מהאחרת בפנימיות כמו גם בחיצוניות. החוכמה היא ללמוד להתלבש נכון בהתאם למבנה גופך המיוחד לך.

חשוב לציין, שלפי מחקרים מדעיים העין האנושית מתחברת לאסטתיקה באופן דומה אצל כל בני האדם. אנחנו מחשיבים כאסטתיים פריטים שיש בהם פורפורציה וסימטריה ולכן מבנה הגוף האידיאלי הינו מבנה שעון החול. היופי הוא – שעם הבגדים הנכונים כל אחת יכולה לצייר על עצמה את הקווים האידיאליים של מבנה שעון החול  וזה העיקרון המרכזי ביותר בסטיילינג האישי.

כל מבני הגוף מגיעים בכל המידות ולכן אין זה משנה מהי מידתך, מה שרלוונטי הוא רק – איך נוכל לצייר על גופך מראה מאוזן ופורפורציונלי בעזרת הבגדים הנכונים. וזה אומר שאפשר להראות מעולה בכל מידה, חשוב רק לזהות את מבנה הגוף וליצור פורפרציות (בעזרת בגדים עם גזרות, תפרים, בדים והדפסים נכונים) שישוו לגוף את מראה שעון החול.

בשיטת האיבחון שלי אני מבחינה בין שישה סוגים שונים של מבני גוף המאפיינים את רוב הנשים

(ישנם גם מקרים בהם מבנה גופה של האישה משלב שניים או שלושה סוגים ביחד).

את ששת סוגי מבני הגוף השונים הגדרתי ע"פ שש צורות גאומטריות שונות המדמות את אותם עקרונות צורניים –

מבנה גוף סופי 2

משולש

מלבן

מעוין

עיגול

שעון חול

משולש הפוך

רוחב הכתפיים צר יותר ביחס לרוחב האגן. מתאפיין במותן צרה וחלק עליון צר, כאשר רוב המשקל מתרכז בחלק התחתון של הגוף – באזור האגן, הישבן והירכיים.

רוחב הכתפיים דומה לרוחב האגן ועובר בקו ישר דרך המותן, כלומר- אין נוכחות מובהקת של מותן בקו מתאר הגוף.

רוב משקל הגוף מתרכז בחלק התחתון של הבטן והגב. רוחב האגן גדול יותר מרוחב הירכיים, כלומר – הירכיים צרות  יותר מהאגן.

רוחב הכתפיים דומה לרוחב האגן, כאשר רוב משקל הגוף נוטה להתרכז באזור הבטן, כלומר – קו המתאר של הגוף בולט מעט החוצה באזור המותן ויוצר מראה עגלגל.

רוחב הכתפיים דומה לרוחב האגן, כאשר נוצרת כניסה פנימה באזור המותן ביחס לקו מתאר הגוף. זהו מבנה הגוף הפורפורציונלי ביותר. לכן הוא האידיאלי.

רוחב הכתפיים רחב יותר ביחס לרוחב האגן. מתאפיין באגן וירכיים צרים ביחס לכתפיים יחסית רחבות, כאשר רוב המשקל מתרכז בחלק העליון של הגוף – החזה, הזרועות והכתפיים.

 

לאחר שאאבחן את מבנה גופך אוכל ללמד אותך אילו גזרות של בגדים מתאימות לך ועוזרות להדגיש את החלקים היפים שבך ולטשטש את הפחות יפים.

בעזרת גזרות, תפרים, בדים והדפסים נכונים נגרום לגופך להראות פורפורציונלי ויפה.

 

 

התאמת צבע אישית –

 

באיבחון מבנה גוף ביקשתי ליצור איזון ופורפורציה ובאיבחון צבע אבקש ליצור הרמוניה. צבע מתקשר עם צבעים אחרים ולצבע שנמצא ליד צבע יש משמעות. יש לנו הרבה צבעים בפנים – צבע עור, שיער, גבות, עניים, שפתיים וכדומה, חשוב שהצבעים שנלבש עלינו יתקשרו נכון עם הצבעים הטבעיים שלנו ושיוציאו מהפנים שלנו את התכונות הכי מחמיאות ויצרו הרמוניה.

המטרה בהתאמת צבע אישית היא שהמראה שלך יהיה טבעי, בריא וחיוני. לעיתים את לובשת בגדים בצבעים שאת אוהבת או אופנתיים, אך למעשה הם לא מתאימים לצבעים שבפלטה הטבעית שלך וכך נוצר מראה פלסטי, מלאכותי ולא טבעי.

הצבעים הנכונים לך יגרמו – לעור הפנים שלך, לעניים ולשפתיים להראות צלולים וזוהרים יותר, הם יעלימו כהויות מתחת לעניים ויטשטשו פגמי עור ויאפשרו לך להתאפר בצורה מתונה יותר.

השיטה שעל פיה אני מאבחנת צבע היא השיטה החדשנית והמעמיקה ביותר מכל השיטות הנפוצות בארץ ובעולם, שנקראת – השיטה העונתית המורחבת.

ישנן כמה שיטות לאבחון והתאמת צבעים אישית –

1. שיטת צבע "חם קר" –

שיטה זו היא מאוד כללית ומבחינה רק בין 2 טיפוסים עיקריים – אלו המתאימים להם צבעים בהם הגוון הוא כחלחל יותר ואלו שגוון הצבע שמתאים להם הוא צהבהב יותר.

השיטה מונה 2 מניפות צבעים שונות, כשלאחר האבחון אחת מהן היא המניפה המתאימה לך.

2. שיטת "4 העונות" השיטה הנפוצה ביותר ונקבעים בה פרמטרים ברורים לגבי צבע העניים, גוון העור וגוון צבע השיער.

שיטה זו קצת יותר מפורטת מהקודמת ומבחינה בין 4 טיפוסים שונים – 2 עונות של צבעים קרים (קיץ וחורף) ו- 2 עונות של צבעים חמים (אביב וסתיו).

השיטה מונה כ- 4 מניפות צבעים שונות, כשלאחר האבחון אחת מהן היא המניפה המתאימה לך.

3. השיטה ה"עונתית המורחבת" – זו השיטה החדשנית והמעמיקה ביותר לאבחון צבע. היא השיטה המפורטת ביותר ומיישרת קו עם הקולגות בחו"ל, המבחינה בין 12 טיפוסים שונים של מניפות צבעים.

השיטה הזו מתבססת על "4 העונות" הקיימות אשר נוספו להן עוד 8 טיפוסים שונים (בהתאם לתיאוריה התלת מימדית של חוקר הצבע אלברט מונסול) ומאובחנת על ידי 3 פרמטרים נוספים – גוון הצבע, עומק הצבע ורמת הריכוז.

שלושת הפרמטרים האלו קיימים גם בצבעי הפנים שלנו לכן חשוב מאוד להתייחס אליהם באיבחון הצבע.

התאמת צבעים אישית\אבחון צבע לפי השיטה ה"עונתית המורחבת" מתאפיינת באבחון מדוייק של הפיגמנטים של הגוון התת עורי של הפנים.

 

תהליך האיבחון –

בעזרת צווארוני צבע בגוונים שונים, אבחן אם יש הרמוניה בין גוון עור הפנים שלך לבין אותם צווארוני צבעים ואבדוק לאילו מבין 12 הפלטות הנ"ל את משתייכת.

את אבחון הצבע אעשה כשאת ללא איפור, כששיערך אסוף במטפחת לבנה באור לבן (אור יום הוא האידיאלי).

לאחר האבחון וקביעת סוג פלטת הצבעים המתאימה לך מתוך ה-12 הקיימים, תקבלי מניפה אחת בעלת גוונים שונים בעזרתה תוכלי לקבוע את צבע גווני השיער, האיפור, המייק-אפ, צבעי הלק לציפורניים וכמובן את צבעי הבגדים, התכשיטים והאביזרים.

השימוש בצבעים הנכונים יורידו שנים ממראה העור שלך ויוסיפו לו חיות וזוהר. תלמדי לחסוך כסף ע"י המנעות מטעויות רכישה. במקום לבזבז שעות על התלבטויות, תחסכי זמן בעזרת מניפת הצבעים שלך. תלמדי איך להראות נפלא תמיד (גם ללא איפור), גם אם רק יצאת לזרוק את הזבל.

^^בחזרה לתחילת העמוד^^

© 2013